Strefa Marek Allegro: Dołącz i sprzedawaj więcej w e-commerce

1. Wstęp

W dobie cyfrowej rewolucji, coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online i posiada konto na jednej z platform sprzedażowych. Firmy, chcąc przyciągnąć nowych klientów, poszukują świeżych, nieszablonowych rozwiązań. Jednym z nich jest Strefa Marek Allegro, która umożliwia sprzedawcom prezentowanie swoich produktów w specjalnej strefie marek na portalu. Strefa Marek zapewnia wiele korzyści. Jeśli wahasz się pomiędzy strefą marek a standardowym kontem oraz nie jesteś pewien, czy warto z SMA skorzystać – ten tekst jest dla Ciebie!

2. Czym jest i na czym polega Strefa Marek Allegro?

Strefa Marek Allegro to miejsce stworzone przez grupę Allegro, gdzie znane (i te mniej znane też) marki pokazują nowe, oryginalne towary. Użytkownicy mają dostęp do asortymentu wyłącznie markowych produktów, które oferowane są bezpośrednio przez właściciela marki lub wyznaczonego oficjalnego dystrybutora/przedstawiciela. Jest to również sposób na promocję dla producentów oraz autoryzowanych sprzedawców w obrębie serwisu Allegro. W poniższym artykule poznasz najważniejsze informacje, dotyczące strefy marek.

3. Korzyści z dołączenia do Strefy Marek Allegro

Dołączenie do SMA przynosi wiele korzyści, m. in. prawo udziału w dodatkowych programach Allegro. Co więcej, sprzedający mają większe możliwości sprzedaży oraz szerszy wachlarz narzędzi promocyjnych. Poza podstawowymi metodami jak: wyróżnienia, kampanie Allegro Ads czy reklamy szablonowe i graficzne, możliwa jest również pełna integracja z kontami w social mediach, w związku z czym można skorzystać z – chociażby – Facebook Ads. Co więcej, SMA otwiera drzwi do udziału w akcjach organizowanych przez samo Allegro, polegających między innymi na różnego rodzaju systemach motywacyjnych, skutkujących obniżeniem kosztów działalności, w zależności od realizacji indywidualnie wyznaczonych celów. Strefa Marek ma własne, unikalne rozwiązania marketingowe dla producentów i nie da się ukryć, że od kiedy wystartowała strefa marek – zarówno portal, jak i sprzedawcy, odnotowują większe zainteresowanie. Z miesiąca na miesiąc odnotowuje się coraz więcej użytkowników polskiego Internetu, którzy tworzą nowe konto Allegro. Zastanawiasz się, po co powstała Strefa marek?

4. Strefa Marek: co dokładnie oferuje Ci na platformie Allegro?

Allegro oferuje sprzedawcom wiele korzyści, nie tylko w swojej strefie marek. Sprzedaż na platformie Allegro daje szereg możliwości każdemu. Usługa Allegro Smart daje nieograniczoną liczbę darmowych dostaw do sieci tysięcy paczkomatów i punktów odbioru, listów poleconych, jak również za pośrednictwem firm kurierskich w całej Polsce przy zakupach powyżej określonej kwoty. Dla stałych klientów przewidziano atrakcyjny program lojalnościowy pt. Money Allegro, z kolei firmy mogą korzystać z takich opcji jak kampanie reklamowe, czyli specjalne spoty ofertowe, dzięki którym można znacząco zwiększyć sprzedaż, bądź specjalny program dla najlepszych. W obrębie strefy marki, klient, poszukując towarów dla siebie, czuje się o wiele bezpieczniej. To właśnie Strefa Marek określa, który profil jest prowadzony przez oficjalnego dystrybutora bądź producenta.

5. Do czego jest zobowiązany członek SMA i jakie są wymagania programu Strefa Marek?

SMA, w ramach obsługi strefy, niesie za sobą również pewne wymagania. Efektywna sprzedaż za jej pośrednictwem wymaga współpracy z zaufanym partnerem, gdzie miesięczny koszt prowadzenia takiego konta Strefy Marek objęty jest opłatą abonamentową, zaczynającą się od 3 tysięcy złotych. W zamian za to, klient otrzymuje od Allegro szereg benefitów, w tym wyróżnienia ofert na listingu, zarówno tekstowe, jak i poprzez logotyp marki, czy jednakowy nagłówek na wszystkich ofertach. Pełen zakres praw i obowiązków znajduje się w regulaminie programu Strefa marek Allegro.

6. Ile to kosztuje i jak długo trwa?

Koszt prowadzenia konta w Strefie Marek Allegro została określona i zaczyna się od 3 tysięcy złotych miesięcznie. Czas trwania umowy zależy od indywidualnych ustaleń między sprzedawcą a poznańskim gigantem.

7. SM serwisu Allegro – Co to jest TOP Brand Partner i Brand Partner Allegro?

TOP Brand Partner i Brand Partner Allegro to specjalne tytuły przyznawane sprzedawcom w ramach Strefy Marek Allegro. Tytuły te podnoszą wiarygodność sprzedaży i zwiększają widoczność ofert na platformie. Jako członek Strefy Marek możesz je uzyskać.

8. Sprzedaż na Allegro a własny sklep internetowy

Przychody z różnych stref Allegro wyniosły w 2022 roku łącznie ponad 9 miliardów PLN, co pokazuje dynamikę wzrostu platformy. Decyzja o wyborze między własnym sklepem internetowym a kontem na portalu Allegro zależy od wielu czynników. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, które warto rozważyć. Poniżej przedstawiamy porównanie tych dwóch opcji:

 

Własny sklep internetowy

Konto na Allegro

Koszty

Wymaga większych początkowych inwestycji (tworzenie strony, hosting, płatności online).

Mniejsze początkowe koszty, ale Allegro pobiera prowizję od sprzedaży.

Zasięg

Zależy od efektywności działań marketingowych i SEO.

Dostęp do szerokiej bazy klientów Allegro (ponad 20 milionów użytkowników miesięcznie).

Kontrola

Pełna kontrola nad wyglądem sklepu, polityką cenową i działaniami marketingowymi.

Kontrola jest ograniczona do zasad ustalonych przez Allegro.

Zaufanie klientów

Budowanie zaufania może zająć więcej czasu, zwłaszcza dla nowych marek.

Allegro jest dobrze znaną i zaufaną marką, co może przyciągać klientów.

Wsparcie

Wymaga samodzielnego zarządzania obsługą klienta i logistyką.

Allegro oferuje wsparcie w obszarach takich jak obsługa klienta, logistyka i rozwiązywanie sporów.

Podsumowując, wybór między własnym sklepem internetowym a kontem na Allegro powinien zależeć od Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli chcesz szybko dotrzeć do szerokiej bazy klientów i skorzystać ze wsparcia w obszarach takich jak obsługa klienta i logistyka, Allegro powinno być bardzo dobrym wyborem. Jeśli natomiast cenisz sobie pełną kontrolę nad swoim biznesem i jesteś gotowy zainwestować w budowę własnej marki online, własny sklep może być lepszym rozwiązaniem.

Strefa marek na allegro.pl

9. Promocja marki

9.1 Budowanie zaufania klienta

Zaufanie klienta jest kluczowe dla sukcesu w e-commerce. SMA, w ramach programu, pozwala na dotarcie do wielu potencjalnych kupujących, dzięki swojej wiarygodności i gwarancji oryginalności produktów, a także pomaga w budowaniu zaufania. Polski marketplace chce, aby Strefy Marek stanowiły najsilniejszy fundament w budowaniu zaufania kupujących.

9.2 Większa widoczność produktów

Dzięki Strefie Marek Allegro, niezależnie od dnia i godziny, Twoje produkty są lepiej widoczne dla potencjalnych klientów. Możliwość wyróżnienia ofert, podświetlenia, a także integracji z mediami społecznościowymi, zwiększa zasięg Twojej marki. Są to istotne kwestie, wynikające z udziału w programie Allegro.

10. Czym jest znak towarowy?

Znak towarowy to symbol, logo lub nazwa, które są prawnie zarejestrowane lub ustanowione przez użytkowanie jako reprezentacja firmy lub produktu. W kontekście Strefy, bez zarejestrowanego znaku, dołączenie do SMA może być niemożliwe, gdyż jest on niezbędny do potwierdzenia autentyczności i oryginalności oferowanych produktów.

11. Dlaczego Polacy coraz chętniej kupują w sklepach oficjalnych?

Polacy coraz chętniej wybierają sklepy oficjalne, takie jak te w Strefie Marek Allegro, skupiając tam większość swojej uwagi ze względu na gwarancję oryginalności produktów, bezpieczeństwo transakcji i profesjonalną obsługę klienta. W dodatku, strefa marek pozwala na atrakcyjne promocje i rabaty, które przyciągają klientów. Klienci w strefie marek znajdują wszystko, czego aktualnie potrzebują, więc warto się nad tym tematem pochylić. Na Allegro oznaczeń sprzedawcy jest kilka, na przykład, Allegro Strefa oferuje łatkę „Oficjalny sklep”.

12. Podsumowanie

SM Allegro, stworzona przez grupę Allegro, to innowacyjne rozwiązanie dla producentów, którzy chcą zwiększyć swoją widoczność i sprzedaż w świecie e-commerce. Dzięki niej, sprzedawcy mogą skorzystać z wielu korzyści, takich jak wyróżnienie ofert, integracja z social media, udział w akcjach promocyjnych Allegro, a także budowanie zaufania wśród klientów. Jednak, jak każde rozwiązanie, niesie za sobą pewne wymagania, takie jak współpraca z zaufanym partnerem i miesięczny koszt prowadzenia konta, a także znaki towarowe zarejestrowane. Mimo to, dla wielu sprzedawców, korzyści wynikające z dołączenia do Strefy Marek Allegro przewyższają koszty, co czyni ją atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm chcących zwiększyć swoją obecność w e-commerce.

FAQ

 1. Po co powstała i jaka jest koncepcja Strefy Marek? – Usługa powstała, aby umożliwić uznanym markom prezentowanie wyłącznie nowych, oryginalnych towarów na Allegro. Jest to również sposób na promocję dla producentów oraz autoryzowanych sprzedawców. Dołączenie do Strefy Marek umożliwia zaprezentowanie swojego asortymentu szerszej liczbie odbiorców.

 2. Do czego jest zobowiązany członek Strefy Marek Allegro? – Członek Strefy Marek Allegro jest zobowiązany do współpracy z zaufanym partnerem i płacenia miesięcznego abonamentu prowadzenia konta, którego koszt zaczyna się od 3 tysięcy złotych. Obszar marek Allegro wymaga założenia nowego konta Allegro. W zamian, otrzymuje wiele korzyści, takich jak wyróżnienie ofert, integracja z social mediami, udział w akcjach promocyjnych, a także budowanie zaufania wśród klientów. W ramach dołączenia do oficjalnych marek, wymaga się spełnienia określonych warunków, na szczęście cały proces nie jest skomplikowany. Istnieje to w ramach programu, od kiedy tylko ruszyła strefa marek.

 3. Jeśli dopiero planujesz wejście na rynek e-commerce, to niewątpliwie staniesz przed dylematem – własny sklep internetowy czy konto na portalu Allegro? – Decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości Twojej firmy. Własny portal daje większą kontrolę nad sprzedażą i marketingiem, ale wymaga więcej pracy i inwestycji. Z drugiej strony, konto na marketplace daje dostęp do dużej bazy klientów i różnych narzędzi promocyjnych, ale wiąże się z koniecznością płacenia prowizji za sprzedaż.

 4. Na czym polega przewaga Strefy Marek nad zwykłym kontem na Allegro? – W ramach programu, oferowane są sprzedawcom korzyści, które nie są dostępne dla zwykłych kont na Allegro. Przede wszystkim, sprzedawcy mają większe możliwości sprzedaży oraz bogatszy wybór narzędzi promocyjnych. Poza standardowymi metodami jak: wyróżnienia, podświetlenia, kampanie czy reklamy graficzne, możliwa jest również pełna integracja z kontami w social mediach.

 5. Chcesz zacząć z wysokiego C i szybko uzyskać tytuł Oficjalnego Sklepu? – Dołączenie do Strefy Marek Allegro daje sprzedawcom możliwość szybkiego uzyskania tytułu „Oficjalny Sklep”, co zwiększa ich wiarygodność i widoczność na platformie. Wszystkie sklepy w obszarze marek Allegro oznaczone są jako sklepy oficjalne, w związku z czym przebywanie w obszarach brandów Allegro to wręcz konieczność dla każdego właściciela znaku towarowego, w celu sprzedaży konkretnych marek. Najpierw jednak, należy przejść pozytywną weryfikację Allegro pod kątem oceny potencjału biznesowego – oznacza to przebadanie rozpoznawalności marki, częstotliwości wyszukiwania marki, renomy marki oraz atrakcyjności oferty udziale marki na rynku występującym poza Allegro.

 6. Czy znak towarowy musi być zarejestrowany na terenie Polski? – Tak, aby dołączyć do SMA oraz programu brand, znak towarowy musi być zarejestrowany na terenie Polski. Jest to wymóg konieczny do potwierdzenia autentyczności i oryginalności sprzedawanych produktów, który musi być okazany przez właściciela znaku towarowego. Nie ma sensu próbować dołączyć do SMA bez zarejestrowanego znaku towarowego.

 7. Czy posiadając licencję na używanie określonego znaku towarowego mogę zgłosić się do Amazon Brand Registry? – Tak, posiadając licencję na używanie określonego znaku towarowego, możesz zgłosić się do programu brand registry. Jest to jednak proces niezależny od Strefy Marek Allegro i polska marka Allegro działa inaczej niż Amazon. Strefa Marek ma swoje odrębne zasady. Jeśli jesteś producentem i sprzedajesz na Amazonie – polecamy dołączenie do programu Amazon brand i skorzystania z możliwości w ramach programu brand registry.

 8. Jak przebiega rejestracja znaku towarowego? – Rejestracja znaku towarowego to proces prawny, który obejmuje złożenie wniosku do odpowiedniego urzędu patentowego, przeprowadzenie badań w celu upewnienia się, że znak towarowy nie jest już używany, a następnie oczekiwanie na zatwierdzenie. Proces ten może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

 9. Być może zadajesz sobie teraz pytanie, czy warto dla samego Allegro rejestrować znak towarowy? – Rejestracja znaku towarowego dla Allegro może przynieść wiele korzyści, takich jak ochrona prawna, zwiększenie wiarygodności i rozpoznawalności marki, a także możliwość dołączenia do Strefy. Znak towarowy musi spełniać określone wymagania prawne. Przyda się także do rejestracji w ramach amazonowego programu brand registry. Jednakże warto zarejestrować znak, bez względu na to, czy chce się sprzedawać na Allegro, czy nie. Świadectwa ochronne znaku towarowego mogą być przydatne w późniejszym czasie.

 10. Czym są kampanie Allegro Ads? – Kampanie to jedno z narzędzi promocyjnych dostępnych dla sprzedawców. Pozwalają one na wyróżnienie ofert, zwiększenie ich widoczności i zasięgu, a tym samym na zwiększenie sprzedaży.

 11. Co wybrać: sprzedaż na Allegro czy we własnym sklepie internetowym? – Decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości Twojej firmy. Osobista strona sklepowa daje większą kontrolę nad sprzedażą i marketingiem, ale wymaga więcej pracy i inwestycji. Z drugiej strony, konto na Allegro daje dostęp do dużej bazy klientów i różnych narzędzi promocyjnych, ale wiąże się z koniecznością płacenia prowizji za sprzedaż.

 12. Jak zrezygnować z programu? – Aby zrezygnować z programu, należy skontaktować się z obsługą klienta i przestrzegać procedur określonych przez platformę. Zaleca się również skonsultowanie tej decyzji z zaufanym doradcą bądź prawnikiem. Sprawdź, jak umowy strefy marek zawierane są ze sprzedającymi. Co najważniejsze, należy doczytać informacje w regulaminie programu strefa.